Łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu czy mieszkaniu. To właśnie tam dbamy o higienę swojego ciała i spędzamy znaczną część swojego czasu podczas dnia. Warto zadbać o to, aby była ona dobrze wyposażona. Oczywiście akcesoria znajdujące się w łazience mogą być różne, a wszystko zależeć będzie od preferencji i gustu danej osoby. Poznaj najpotrzebniejsze akcesoria do łazienki! Czego nie może zabraknąć w tym pomieszczeniu? Z czego warto zrezygnować? Odpowiedzi na te pytania uzyskasz, czytając poniższy artykuł!

Czego nie może zabraknąć w łazience?

Akcesoria do łazienki - tego nie może zabraknąć w Twojej łazience!W łazience nie może zabraknąć kilku podstawowych elementów, takich jak:

 • Toaleta – choć posiadanie jej w łazience nie jest dla wszystkich normą, ponieważ posiadają w domu czy mieszkaniu osobne pomieszczenie, gdzie znajduje się toaleta, to jednak nie może jej zabraknąć.
 • Umywalka – umywalka pozwala na codzienną higienę osobistą, mycie rąk czy zębów, dlatego jest niezbędnym elementem każdej łazienki.
 • Prysznic lub wanna – w jednej łazience może znaleźć się prysznic lub wanna albo jedno i drugie, a to wszystko zależy od preferencji osoby, która z niej korzysta. Świetnym rozwiązaniem jest zamontowanie w pomieszczeniu wanny, która jednak będzie pełniła również rolę brodzika od prysznica, a do ściany będzie przymocowana szyba, która będzie sprawiać wrażenie ścianki prysznica. Dzięki takiemu rozwiązaniu człowiek może cieszyć się długimi wieczorami w wannie, ale również może wziąć szybki prysznic, jeśli właśnie tego potrzebuje.
 • Półki i szafki – łazienka jest pomieszczeniem, w którym trzeba koniecznie zagospodarować przestrzeń w taki sposób, aby zmieściły się w niej różne produkty codziennego użytku, takie jak kosmetyki, ale również rzeczy związane bezpośrednio z myciem się, np. ręczniki. Warto również znaleźć miejsce na produkty chemiczne, które przeznaczone są do sprzątania.
 • Oświetlenie – żarówki w łazience powinny dawać jasne i ciepłe światło, ponieważ takie jest bardziej przyjemne dla człowieka. Rażące, jasne i białe oświetlenie może sprawić, że łazienka będzie się wydawać zimna i nieprzyjemna, co jest między innymi spowodowane zimnymi powierzchniami, np. umywalką czy kafelkami na podłodze i ścianach.

Powyższe elementy sprawiają, że takie pomieszczenie, jak łazienka w ogóle istnieje, dlatego są niezbędne do jej funkcjonowania. Poniżej przedstawiamy mniejsze rzeczy, które powinny znaleźć się w każdej łazience!

Akcesoria, których nie może zabraknąć w Twojej łazience!

Oprócz podstawowych elementów, w łazience warto mieć także niektóre akcesoria, które ułatwią korzystanie z niej i dodadzą jej funkcjonalności. Niektóre z takich akcesoriów to:

 • Uchwyt na papier toaletowy – uchwyt umożliwia łatwe i estetyczne przechowywanie papieru toaletowego. Dodatkowo może być elementem dekoracyjnym, jeśli postawimy na uchwyt o ciekawym kolorze czy zdobieniu.
 • Szczotka do toalety – szczotka pozwala na utrzymanie czystości w toalecie i jest niezbędnym elementem każdej łazienki.
 • Wieszak na ręczniki do łazienki – wieszak umożliwia praktyczne i estetyczne wieszanie ręczników, które są potrzebne do osuszania swojego ciała czy rąk. Jeden z wieszaków na pewno powinien znaleźć się blisko umywalki.
 • Dozownik na mydło – dozownik pozwala na łatwe i higieniczne dozowanie mydła na dłonie, aby utrzymać ich higienę. Dozownik najlepiej postawić na umywalce lub w jej pobliżu, np. na szafce.
 • Kosz na pranie – kosz na pranie umożliwia przechowywanie brudnych ubrań i pozwala na utrzymanie porządku w łazience. W łazience zazwyczaj znajduje się również pralka, więc jeśli kosz będzie ustawiony w łazience, to pranie będzie dużo łatwiejsze.
 • Lustro – lustro umożliwia dokładne i precyzyjne nakładanie makijażu lub golenie się, ale również może być elementem dekoracyjnym, jeśli jest umieszczone w ciekawej ramie.
 • Dywanik łazienkowy – dywanik chroni przed śliską podłogą i dodaje wygody podczas kąpieli lub korzystania z toalety. Na pewno lepiej wyjść z wanny lub spod prysznica na miękki i przyjemny w dotyku dywanik niż na zimną i nieprzyjemną podłogę!

Podsumowując, najważniejsza w łazience jest toaleta oraz wanna lub prysznic. Bez tych dwóch elementów to pomieszczenie nie byłoby kompletnie funkcjonalne. Dodatkowo warto zainwestować w półki i szafki na kosmetyki do ciała oraz twarzy. Taka organizacja sprawi, że zazwyczaj mała przestrzeń nie będzie jeszcze bardziej zagracona. Dobrze jest również postawić na ciepłe oświetlenie oraz dywanik łazienkowy, aby sprawić, żeby ta z zasady zimna przestrzeń stała się przyjemniejsza.