Sen pełni, niezwykle ważną rolę w naszym życiu, gdyż odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia, a także ma wpływ na niezliczone procesy zachodzące w naszym organizmie. Z uwagi na to, warto już dziś zapewnić sobie zdrowy i spokojny wypoczynek i wyposażyć swoją sypialnię w łóżko, materac, poduszkę oraz kołdrę! Szukając idealnego modelu, warto zwrócić uwagę na kołdrę z pierza. Dlaczego? 

Kołdra z pierza – właściwości

Kołdra z pierza to wyrób naturalny i ekologiczny, który jest na rynku dostępny już od wielu lat. Warto jednak zaznaczyć, że tego typu produkty w swoim wnętrzu zostały wyposażone w ptasie pióra oraz puch w zmiennych proporcjach. Kołdra z pierza, w porównaniu, do puchowej ma gorsze właściwości termoizolacyjne oraz jest nieco cięższa, jednak różnice te nie są aż tak zauważalne. Poza tym charakteryzuje się:

  • dobrą sprężystością,
  • właściwościami termoizolacyjnymi,
  • pochłanianiem wilgoci ze skóry i usuwaniem jej.

Niestety, kołdra z pierza nie jest odpowiednim wyborem dla alergików, gdyż często dochodzi do gromadzenia się w niej alergenów.

Kołdra z pierza – jak wybrać? 

Skomponuj komfortowe łóżko i wyposaż je w kołdrę z pierza!Decydując się na kołdrę z pierza, warto wiedzieć, jak dopasować ją do swoich osobistych potrzeb i preferencji. Oznacza to, że pod uwagę powinniśmy wziąć dwa podstawowe kryteria. Pierwszym z nich jest grubość naszego produktu, gdyż na rynku dostępne trzy, różniące się grubością wypełniania warianty, takie jak:

  • kołdra letnia,
  • kołdra zimowa,
  • kołdra całoroczna.

Drugim kryterium jest rozmiar. Standardowo jej długość wynosi 200 cm, jednak może ulec zmianie w zależności od typu oraz przeznaczenia, np. kołdra dziecięca. Jeśli chodzi o szerokość, to zaleca się, aby była 30 do 40 cm szersza niż podłoże do spania, np. materac do łóżka 120×200 i kołdra 140×200.

Jak dbać o kołdrę?

Każdy z nas chce, aby kołdra z pierza służyła jak najdłużej, jednak często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak należy o nią dbać. Przede wszystkim zaleca się, aby:

  • jak najczęściej ją wietrzyć,
  • prać, postępując zgodnie z zaleceniami producenta,
  • suszyć w odpowiednich warunkach.

Pościel łatwa do prania również w korzystny sposób wpłynie na żywotność naszej kołdry, gdyż umożliwi szybkie pozbycie się zabrudzeń oraz będzie ją chronić.

Na sen przeznaczamy średnio ⅓ swojego życia i właśnie dlatego warto już dziś wyposażyć swoje łóżko w komfortową kołdrę z pierza! Zapewnia ona odpowiednią temperaturę w czasie snu, a także przyjemnie otuli nasze ciało, zapewniając spokojny sen przez całą noc.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/