Dobrze wyposażona sypialnia powinna znaleźć się w każdym domu. W końcu właśnie ona jest miejscem, w którym spędzamy ⅓ naszego życia! Kwestia tego jak ważny jest sen to coraz częściej poruszany temat. Jednak wciąż większość osób kojarzy dbanie o wypoczynek jedynie z koniecznością zakupu dobrego materaca. Dziś wskażemy, dlaczego nie jest to jedyny element, który musi znaleźć się w sypialni. Poznaj akcesoria oferowane przez markę SleepMed i dowiedz się, czemu ich potrzebujesz.

Materac to podstawa

Podłoże do spania to podstawa wyposażenia każdej sypialni. Właśnie dlatego stanowi główny filar asortymentu marki SleepMed. Jest to renomowana firma, która może zaoferować Ci niezastąpione podłoże do spania o statusie wyrobu medycznego. Dostępne są różnorodne modele — z wypełnieniem piankowym i hybrydowym. Dlaczego warto zainwestować w taki produkt?

Akcesoria sypialniane od marki SleepMed. Co przyda się w Twojej sypialni?Noc to czas, w którym ciało się regeneruje. Wówczas następuje odbudowa komórek, tkanki wracają do formy, a organizm odzyskuje energię na kolejny dzień. Jeśli masz problemy z zasypianiem lub często się budzisz, Twoje ciało może mieć problemy z efektywną regeneracją. Na dłuższą metę wpływa to negatywnie na funkcjonowanie układu ruchu, odporność, ciśnienie i gospodarkę hormonalną. Brak snu może stanowić główny czynnik ryzyka w kontekście prawdopodobieństwa zachorowania na otyłość, cukrzycę typu II, depresję czy schorzenia układu krążenia.

A jakie są podstawowe funkcje podłoża do spania? Dobry materac musi podpierać stabilnie całe ciało i równomiernie rozkładać jego ciężar. Jest to kluczowe ze względu na umożliwienie mięśniom rozluźnienia się. SleepMed zarówno w materacach piankowych, jak i hybrydowych dba o to, aby były one elastyczne punktowo. Dzięki temu oferowane przez nie wsparcie jest bardzo precyzyjne i nie wywołuje dyskomfortu czy nadmiernych napięć, które mogłyby zakłócać proces regeneracji. Materac ma też po prostu oferować wygodę, a także pozwalać powietrzu na nieustanny przepływ wewnątrz wkładu. O tę ostatnio kwestię w materacach SleepMed dba innowacyjny system nacinania pianek VPPHR i Flexi Foam — Airforce.

Kup dobrą poduszkę

Materac jest ważny, ale to nie wszystko. Takie samo znaczenie dla komfortu i efektywności snu ma poduszka. To właśnie ona odpowiada za dobrostan górnej części kręgosłupa. Jeśli jest dobrze dopasowana, zapobiega sztywności szyi i karku, a także ogranicza prawdopodobieństwo występowania porannych bólów głowy. Jakie modele oferuje marka SleepMed? Czy warto zdecydować się na jedną z poduszek dostępnych w asortymencie tej firmy?

  • SleepMed Comfort Pillow — to poduszka o ergonomicznym kształcie, adresowana do osób śpiących na boku i plecach. Jej wymiary to 60x35x11, a wkład wykonany jest z pianki termoelastycznej. Wypełnienie wspiera całą głowę, a także kark oraz szyję. Wybierz ten egzemplarz jeśli szukasz wytrzymałego produktu z rozsądnej półki cenowej.
  • SleepMed Premium Pillow — to model oddychający i antyalergiczny. Podobnie jak SleepMed Comfort Pillow, również wariant Premium najlepiej sprawdzi się w łóżkach osób śpiących na plecach i na boku. Jest to poduszka posiadająca pokrowiec, który możesz bezpiecznie prać. W połączeniu z wypełnieniem z pianki o otwarto-komórkowej strukturze zapewnia idealną cyrkulację powietrza i ułatwia utrzymanie w sypialni czystości.
  • SleepMed Supreme Pillow — to unikalna poduszka. Jej ergonomiczny kształt został przemyślany tak, aby wygodnie czuli się na niej nawet użytkownicy śpiący na brzuchu. Spośród innych egzemplarzy dostępnych na rynku, SleepMed Supreme Pillow wyróżnia się zastosowaniem do wykonania wypełnienia pianki wykończonej włóknami węglowymi.

Czego jeszcze potrzebujesz w swojej sypialni?

SleepMed oferuje jeszcze dwa produkty, które mogą okazać się niezbędne w Twojej sypialni. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na matę kokosową. Dzięki niej podniesiesz poziom twardość swojego podłoża do spania, a jednocześnie przedłużysz jego żywotność. Po umieszczeniu wewnątrz wkładu maty kokosowej materac staje się automatycznie bardziej odporny na odkształcenia.

Korzystanie z włókien kokosowych w łóżku wiąże się też z wieloma innymi korzyściami. Maksymalizują one efektywność cyrkulacji powietrza. Są sprężyste i przewiewne, szybko odprowadzają wilgoć na zewnątrz, a dzięki temu chronią wkład przed pleśnią, grzybami i szkodliwymi bakteriami. A jak korzystać z maty kokosowej? Wystarczy, że włożysz ją w jedno z miejsc wskazanych przez producenta. Najczęściej sprawdza się dobrze między kremową pianką VitaRest i leżącą poniżej warstwą wysokoelastyczną.

Koniecznie zastanów się też nad zakupem ochraniacza na materac. Jest to produkt, który przyda Ci się, jeżeli chcesz, aby Twój materac był czysty i higieniczny. Dzięki temu elementowi wyposażenia sypialni ograniczysz rozwój szkodliwych drobnoustrojów wewnątrz wypełnienia. Jakie są największe zalety produktu? Jest przyjemny w dotyku, ponieważ wykonano go ze 100% bawełny. Możesz prać go w 90 stopniach Celsjusza, posiada gumkę zapobiegającą przesuwaniu się i nie jest podatny na zagniecenia.

Wiesz już, że koniecznie musisz dobrze wyposażyć swoją sypialnię? Zanim zdecydujesz się na zrobienie zakupów, koniecznie określ kwestie, na których Ci zależy. Postaw na bezpieczeństwo, ergonomię i wysoką jakość. To wszystko może zapewnić Ci marka SleepMed.