Będąc sportowcem, każdego dnia jesteś narażony na kontuzje, nadwyrężenia i drobne uszkodzenia ciała. Aktywność fizyczna to Twoja pasja i z pewnością liczyłeś się z jej nieprzyjemnymi konsekwencjami, ale bez wątpienia ważne jest dla Ciebie to, aby Twoje ciało było w jak najlepszej kondycji. Liczne treningi uniemożliwiają regenerację w ciągu dnia. Z tego też powodu tak ważne jest, aby to właśnie nocny wypoczynek przynosił ulgę i odpoczynek.

Na co zwracać uwagę przy wyborze materaca dla sportowca?

Materace dla sportowca to coś, czego absolutnie nie powinno się pozostawiać przypadkowemu wyborowi. Jakie w takim razie są najważniejsze cechy, na które powinno się zwracać uwagę? Przede wszystkim odpowiednia twardość – w tym przypadku trzeba znaleźć złoty środek i wybrać wyrób, który odpowiada indywidualnym preferencjom użytkownika oraz zgadza się z masą jego ciała. Zbyt twarde materace mogą wywoływać niepotrzebne napięcia mięśniowe w trakcie snu, a zbyt miękki wyrób prawdopodobnie sprawi, że ciało użytkownika będzie się nieprzyjemnie zapadać. Podłoże do snu dla sportowca powinno posiadać dużą elastyczność punktową oraz zapobiegać pojawianiu się nieprzyjemnych dolegliwości ze strony kręgosłupa i mięśni. Ważne jest również to, aby produkt był wykonany z odpowiednich materiałów, które zapewniają właściwą higienę snu. Warto też mieć świadomość co tak naprawdę jest objawem nieodpowiednio dobranego materaca. Jeśli często budzisz się niewyspany, trudności z koncentracją pogłębiają się, a Twoje plecy bolą niemal każdego ranka to jest to znak, że należy rozważyć zmianę podłoża.

Hilding Dance – uniwersalna propozycja dla wymagających

Czy hybrydowe materace dla sportowca to dobry wybór?Hilding Dance to model, który jest godnym przedstawicielem materaców hybrydowych. W praktyce oznacza to, że łączy w sobie zalety wysokiej jakości sprężyn Pocket Plus oraz wysokoelastycznych pianek.  Bazę stanowi oczywiście pierwszy z wymienionych elementów, który charakteryzuje się aż piętnastocentymetrową wysokością. Sprężyny pracują zupełnie niezależnie do siebie i wspierają ciało w bardzo subtelny sposób – nie mają już absolutnie nic wspólnego z wypełnieniami bonelowymi, popularnymi jeszcze kilkanaście lat temu. Funkcję izolatora pomiędzy nimi a ciałem użytkownika pełni pianka FlexiFoam, która stabilizuje konstrukcję i otula ciało użytkownika. Sportowcy zazwyczaj bardzo doceniają obecność wyjątkowej pianki FloFom, która wykazuje właściwości termoizolacyjne i chłodzące – latem, po wyczerpującym treningu w upale przyjemnie zmniejsza temperaturę ciała, a zimą nie pozwala na to, aby użytkownikowi było zimno.

Innowacyjny materac o sześciu twardościach

Czy kiedykolwiek przyszło Ci na myśl, że kupisz jeden materac, a dostaniesz aż sześć zróżnicowanych poziomów twardości? Prawdopodobnie nie, ponieważ jeszcze kilka lat temu to dwie strefy twardości były innowacją! Model Hilding Electro umożliwia każdemu sportowcowi wybranie takiego podłoża, które danego dnia odpowiada mu najbardziej. To wszystko za sprawą odpinanego topu, który można bez obaw zdjąć, odwrócić lub przepiąć na drugą stronę. Takie rozwiązanie jest idealne dla osób niezdecydowanych, ponieważ można osiągnąć dosłownie każdą twardość. Baza została zbudowana z funkcjonalnych sprężyn Multipocket, które są zdecydowanie bardziej zagęszczone niż inne modele. Dzięki temu materac charakteryzuje się niesamowitą elastycznością punktową, która pozwala na idealne dopasowanie się do ciała użytkownika, a jednocześnie bezkonkurencyjne podparcie kręgosłupa.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudno czasem być sportowcem. Nawracające dolegliwości bólowe i wielogodzinne treningi potrafią dać w kość. Z tego względu tak ważne jest, aby zapoznać się z tymi i innymi modelami materaców – w końcu to właśnie odpowiednio dobrane podłoże ma ogromny wpływ na jakość snu.