Istnieje wiele gałęzi medycyny naturalnej, a jedna z nich jest aromaterapia. Opiera się ona na wykorzystywaniu właściwości leczniczych i terapeutycznych olejków eterycznych, które pozyskiwane są z poszczególnych roślin. Wyróżnia się tutaj m.in. olejek różany, cytrynowy czy lawendowy. Każdy z nich pełni inne funkcje. Ich rozpylaniem zajmuje się dyfuzor zapachowy. A czy warto w niego zainwestować?

Czym jest dyfuzor zapachowy?

Wielu z nas zastanawia się, w jaki sposób stworzyć w domu unikalny klimat. Najprostszym rozwiązaniem jest dyfuzor zapachowy, który zarówno dobrze wygląda, jak i wybrany wcześniej zapach w pomieszczeniu. Sprawdzi się on w licznych sytuacjach, gdy z pomocą odpowiednich mieszanek olejków eterycznych, może być pomocny w przypadku:

  • bólu głowy,
  • napięcia nerwowego,
  • stresu,
  • kłopotów ze snem.

Oznacza to, że wdychanie cząsteczek olejku eterycznego, które są rozpylone przez dyfuzor zapachowy, sprawdzają się idealnie w przypadku domowej aromaterapii.

Dyfuzor zapachowy - jak działa oraz dlaczego warto w niego zainwestować?W jakim pomieszczeniu sprawdzi się dyfuzor zapachowy?

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, ale dyfuzor zapachowy sprawdzi się w wielu sytuacjach. Z uwagi na to, warto umieścić go przede wszystkim w trzech najczęściej użytkowanych pomieszczeniach. Jakich?

Dyfuzor zapachowy a salon

Salon to najczęściej użytkowane pomieszczenie, w którym dodatkowo są przyjmowani goście. Utrzymujemy go w czystości oraz stawiamy na różne dodatki, które dodatkowo podkreślają jego unikalny charakter. Z uwagi na swoją rolę, warto postawić na funkcjonalne dekoracje do salonu, do których zaliczyć można m.in. dyfuzor zapachowy. Dzięki niemu nie tylko nadamy pomieszczeniu wyjątkowy zapach, ale także zawarte w mieszance olejki eteryczne korzystnie wpłyną na nasze samopoczucie.

Dyfuzor zapachowy a łazienka

Dyfuzor zapachowy nieustannie uwalniają piękny zapach, dzięki czemu mają przewagę nad typowymi odświeżaczami powietrza w aerozolu. Oznacza to, że są równie chętnie wykorzystywane w łazienkach. Dzięki niemu za każdym razem, gdy tam wchodzimy, możemy cieszyć się przyjemnym zapachem. Wiąże się to również z większą satysfakcją, np. w czasie wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych związanych z domowym spa.

Dyfuzor zapachowy a sypialnia

Miejscem, w którym dyfuzor zapachowy jest najbardziej pożądany, jest sypialnia. Poprzez wykorzystanie kompozycji, zawierających olejek lawendowy, bergamotowy, cyprysowy czy wetiwerowy, możemy w znaczący sposób zrelaksować się przed snem. Jest to ważne, gdyż ułatwia nam zasypianie. Oprócz dyfuzora zapachowego sypialnia powinna być wyposażona w komfortowy materac do spania. Poprzez dopasowanie go do osobistych potrzeb i preferencji użytkownika, możemy zdrowo się wyspać. Co więcej, nasz kręgosłup jest prawidłowo wspierany, a ciało ulega dogłębnej regeneracji.

Dyfuzor zapachowy sprawdzi się w niemal każdym domu. Uniwersalność, jaką gwarantują różnego rodzaju mieszanki olejków eterycznych, pozwala na wykorzystanie ich w różnych pomieszczeniach.