To, jakimi właściwościami wyróżnia się dany materac, zależy w dużej mierze od tego, jakie komponenty zostały w nim wykorzystane. Wypełnienie modelu może składać się z różnych elementów – pianek, sprężyn… Dowiedz się, co dokładnie zastosowano w modelach SleepMed!

Pianki naturalne

Zastosowane w materacu komponenty mają szczególne znaczenie. Jeśli zależy nam na ekologicznych, bezpiecznych rozwiązaniach, powinniśmy dowiedzieć się więcej na temat pianek naturalnych w materacach SleepMed. Szkodliwe związki chemiczne zastąpiono w nich naturalnymi składnikami, takimi jak olejek rycynowy czy sojowy. Ze względu na to mogą być swobodnie wykorzystywane przez alergików i tych, którzy mają bardzo wrażliwą skórę. W przypadku pianki wysokoelastycznej NATURALIS® posłużono się olejkiem rycynowy, który jest pozyskiwany w sposób bezpieczny dla środowiska. Cechuje się neutralnym, delikatnym zapachem, a do tego wpływa na żywotność modelu. Ma ponadto działanie przeciwbólowe i nawilżające. Dzięki niemu materac zyskuje również właściwości hipoalergiczne. Pianka zapewnia bardzo dobrą sprężystość i elastyczność, a do tego skutecznie redukuje nacisk punktowy i zapobiega nadmiernemu zapadaniu się ciała.

Jaką rolę odgrywają komponenty wykorzystane w materacach SleepMed?Kolejną z pianek naturalnych jest pianka wysokoelastyczna HR Bio. Coś, co ją wyróżnia, to otwartokomórkowa struktura, która pozwala na znakomitą cyrkulację powietrza przy zachowaniu wysokiej sprężystości. Bardzo dobrze dopasowuje się do naszych naturalnych krzywizn i pomaga zachować prawidłową pozycję kręgosłupa. Olej sojowy też jest bezpieczny dla alergików. Uzyskuje się go z upraw ekologicznych, gdzie powstaje jako produkt uboczny przy produkcji soi. Warto zwrócić uwagę również na piankę Visco Bio, w której połączono naturalne komponenty z termoelastycznymi właściwościami. Dzięki temu materac reaguje na wytwarzaną przez nas temperaturę i na jej podstawie dopasowuje się do kształtu naszego ciała. Pianka charakteryzuje się ponadto działaniem przeciwbólowym, przeciwbakteryjnym i nawilżającym. Dzięki niej napięcie, które gromadzi się w naszych mięśniach na co dzień, zostaje zredukowane. Istotnym elementem jest również specjalne wyprofilowanie pianki, które sprawia, że dzieli się ona na 7 stref komfortu. Powoduje to, że kręgosłup ma zapewnione bezpieczne podparcie na całym jego odcinku.

Pianka termoelastyczna Visco

Kluczowym komponentem materacy SleepMed są również pianki termoelastyczne Visco. W przypadku pianki termoelastycznej VitaRest® zastosowano innowacyjny design, dzięki któremu spełnia światowe standardy jakości, a do tego niezwykle skuteczne reaguje na zmieniające się czynniki, takie jak ciężar czy temperatura. Dzięki temu gwarantuje idealne dopasowanie się podłoża do naszych naturalnych krzywizn – zapewnia dostosowanie niczym druga skóra. Między ciałem a powierzchnią nie ma wolnej przestrzeni. To sprawia, że możemy się w pełni rozluźnić, a wszelkie napięcie czy dyskomfort znika. Ze względu na zastosowanie 7 stref komfortu każda z kluczowych partii ciała, czyli głowa, ramiona, plecy, miednica, biodra, kolana i stopy, ma zagwarantowane optymalne podparcie. Poszczególne strefy różnią się między sobą stopniem twardości.

Kolejna pianka Visco, czyli Celsius-Waterlily®, cechuje się wyjątkową budową strukturalną i wysoką gęstością. To powoduje, że pianka zachowuje pierwotne parametry od pierwszego aż do ostatniego dnia jej użycia. Świadczy to o jej wspaniałej odporności na eksploatację. Konstrukcja pianki powoduje, że nacisk wywierany na ciało zostaje zmniejszony i zostaje ono odciążone. Pianka odpowiada również za bardzo dobrą wentylację i cyrkulację powietrza, dzięki czemu w jej wnętrzu nie dochodzi do gromadzenia się bakterii, kurzu, roztoczy czy innych drobnoustrojów. Pozwala skórze oddychać, co sprawia, że korzystanie z niej jest niezwykle komfortowe.

Sprężyny typu Multi

Choć materace SleepMed to głównie modele piankowe, nie brakuje również produktów, które zawierają innowacyjne, 7-strefowe sprężyny typu Multi. Zostały one specjalnie zaprojektowane, aby dopasować się do anatomicznej budowy ciała użytkownika. Zapewniają optymalne podparcie dla kręgosłupa bez względu na to, jaką pozycję snu przyjmujemy. Za ich wyjątkowe właściwości odpowiada przede wszystkim drobniejsza budowa, która pozwala na większe zagęszczenie sprężyn na powierzchni materaca. Dzięki temu gwarantują dwa razy więcej punktów podparcia niż standardowe materace kieszeniowe. Wykazują się też lepszą elastycznością punktową. Powoduje ona, że materac ugina się jedynie w tym punkcie, w którym wywierany jest na niego nacisk. Niweluje to nieprzyjemny efekt falowania, z którym mogły zmagać się szczególnie osoby, które dzieliły materac z partnerem. W warstwie sprężyn również zastosowano podział na 7 stref twardości. Możemy mieć zatem pewność, że całe nasze ciało jest prawidłowo podparte. Zmniejsza to ryzyko nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak ból szyi, karku czy kręgosłupa.

Pianka wysokoelastyczna VPPHR

Podstawę materacy SleepMed stanowi ponadto pianka wysokoelastyczna VPPHR. Charakteryzuje się ona wysoką sprężystością. Oddziałuje korzystnie na trwałość i solidność podłoża. W przypadku modeli SleepMed zastosowano na niej innowacyjną technologię Airforce, która polega na specjalnym nacięciu pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. Nacięcia powstają zarówno w poziomie, jak i w pionie. Udaje się w ten sposób stworzyć specjalne komory, przez które wypychane jest ciepłe, wilgotne powietrze. W jego miejsce zostaje zaczerpnięta dawka świeżego. Gwarantuje to maksymalny obieg powietrza wewnątrz materaca.

O wysokiej jakości, a także świetnym działaniu materacy SleepMed świadczą zastosowane w nich wyjątkowe komponenty. Pianki naturalne pozbawione są szkodliwych składników, pianki termoelastyczne gwarantują idealne dopasowanie, za to sprężyny typu Multi odpowiadają za znakomitą elastyczność punktową. Przekonaj się, który z tych elementów jest dla Ciebie!

wyrób medyczny

Materace SleepMed to materace przeznaczony do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Upoważniony przedstawiciel i prowadzący reklamę ABCOMFORT Sp. z o.o.