Brak snu to poważne zagrożenie dla naszego organizmu. Gdy nie pilnujemy tego, by odpowiednio dużo wypoczywać, nie mamy jak się zregenerować. To z kolei prowadzi do znacznego pogorszenia naszego samopoczucia. Jeśli nie chcemy, aby do tego doszło, postawmy na materace SleepMed, które umożliwią nam jakościowy wypoczynek.

Niedobór snu – konsekwencje

Ilość snu, jaką dostarczamy naszemu organizmowi, ma niezwykle istotne znaczenie. Potrzebujemy wypoczynku, aby móc się w pełni zregenerować. Jeśli o to nie dbamy, będziemy doświadczać ciągłego uczucia zmęczenia. Może brakować nam siły i motywacji do działania, przez co spadnie nasza produktywność i efektywność. Ucierpi też na tym nasz poziom odporności, przez co możemy być bardziej narażeni na różnego rodzaju infekcje. Brak snu wiąże się również z pogorszeniem nastroju i większą szansą na bycie nerwowym, rozdrażnionym i niecierpliwym. Długotrwałe niewysypianie się może doprowadzić do pojawienia się zaburzeń snu, których wyleczenie jest dość czasochłonne. Aby uniknąć tych nieprzyjemnych dolegliwości, warto zadbać o optymalne warunki do snu.

Odpowiednie dopasowanie materaca

Chcesz uniknąć niedoboru snu i jego negatywnych konsekwencji? Zainwestuj w materac SleepMed!Jedną z przyczyn niedoboru snu może być źle dopasowany materac. Jeśli śpimy na zbyt miękkim podłożu, możemy doświadczyć nieprzyjemnego uczucia zapadania się lub łamania w kościach. Zauważymy również, że nawet podczas leżenia nasze mięśnie są stale napięte. Zbyt twarda powierzchnia prowadzi z kolei do silnego dyskomfortu i bólu kręgosłupa, szczególnie w odcinku lędźwiowym. Uniemożliwia też znalezienie wygodnej pozycji snu, ponieważ nie jesteśmy w stanie wystarczająco się zrelaksować. Jeśli chcemy mieć pewność, że wybrany materac będzie do nas pasował, weźmy pod uwagę naszą wagę. Osoby, które ważą nie więcej niż 60 kilogramów, mogą skorzystać z modeli miękkich. Ci, których waga waha się od 60 do 80 kilogramów, zadowolą się materacem średniomiękkim. Jeśli ważymy więcej niż 80, ale mniej niż 100 kilo, postawmy na model średniotwardy. Najwyższa twardość zalecana jest tym, których waga przekracza 100 kilogramów.

W przypadku materacy SleepMed nie musimy obawiać się tego, że wybrany przez nas materac będzie miał nieodpowiednią twardość. Modele zawierają bowiem możliwość regulacji twardości, dzięki czemu możemy dopasować podłoże do naszych indywidualnych preferencji. W przypadku produktów z serii Standard i Hybrid za ten efekt odpowiada ruchoma warstwa pianki termoelastycznej VitaRest®. Wystarczy rozpiąć pokrowiec, wyciągnąć ją i przełożyć na drugą stronę, aby uzyskać nowy stopień twardości. Ze względu na termoelastyczne właściwości pianka idealnie dopasowuje się do naszych naturalnych krzywizn. Materace z serii Plus i Hybrid Plus posiadają specjalny odpinany top wykonany z pianki termoelastycznej, który wystarczy przepiąć na przeciwną stronę materaca, by cieszyć się nowym podłożem. Warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób układamy pianki. Warstwa beżowa-zielona-biała będzie odpowiednia dla tych, którzy poszukują średniej twardości. Dla osób o dużej wadze lub z problemami z kręgosłupem sprawdzi się ułożenie beżowa-biała-zielona lub biała-zielona-beżowa, która cechuje się najwyższym stopniem twardości.

Właściwości materaca

Przydatne właściwości materaca sprawią, że będziemy mogli łatwiej się zrelaksować i lepiej wypocząć. Jeśli mamy problem z odprężeniem się i przez to się niewysypiamy, zainwestujmy w model z odczuwalnym efektem masażu. Jest on możliwy dzięki wykorzystaniu specjalnego designu i perforacji na powierzchni pokrowca. Dzięki temu nasz wypoczynek staje się jeszcze przyjemniejszy, a my możemy poczuć się jak w luksusowym hotelu. Kolejny element, który okaże się niezwykle cenny, to właściwości ortopedyczne. Za ich sprawą nawet te osoby, które dotychczas zmagały się z silnym bólem i dyskomfortem, mogą skutecznie wypocząć. Wynika to z tego, że materac zapobiega pogłębianiu się i powstawaniu dysfunkcji kręgosłupa. Niweluje ponadto nieprzyjemne dolegliwości. Dla osób, które spędzają w łóżku bardzo dużo czasu, niezbędnym aspektem będą właściwości przeciwodleżynowe. Dzięki nim nie musimy obawiać się powstania odleżyn. Model gwarantuje bowiem swobodny przepływ krwi i skuteczne dotlenienie tkanek.

Odpowiednia wieczorna rutyna

Coś, co pomoże pomóc w regularnym wysypianiu się, to opracowanie wieczornej rutyny. Powinny składać się na nią czynności, które jeszcze przed samym zaśnięciem pomogą nam się zrelaksować. Dzięki nim znacząco przyspieszymy proces zasypiania, a do tego będziemy mogli skuteczniej wypocząć. W wieczornej rutynie może znaleźć się na przykład delikatna praktyka jogi, medytacja, pisanie w dzienniku, wzięcie gorącej kąpieli czy też poczytanie ulubionej książki. Ważne, aby były to takie aktywności, które pozwolą nam się wyciszyć i odprężyć.

Jaki materac SleepMed wybrać?

Jaki model SleepMed pomoże nam w walce z niedoborem snu? Warto zwrócić uwagę na materac SleepMed Supreme Plus. Posiada on wypełnienie z termoelastycznej pianki Visco. Oznacza to, że dopasowuje się do naturalnych krzywizn ciała pod wpływem wytwarzanego przez nas ciepła. Wykazuje się również zdolnością termoregulacji i bardzo dobrą oddychalnością. Zapewnia skuteczną cyrkulację powietrza, dzięki czemu nie musimy obawiać się nadmiaru bakterii, kurzu czy wilgoci. W materacu zastosowano ponadto wysokoelastyczną piankę VPPHR, która zwiększa trwałość podłoża. Kręgosłup ma zapewnione bezpieczne, anatomiczne podparcie, dzięki któremu reszta ciała może zostać odciążona.

Dzięki materacom SleepMed możemy uchronić się przed negatywnymi skutkami niewyspania się. Odpowiednie podłoże snu zapewni nam przestrzeń do głębokiego, spokojnego snu, dzięki któremu nasz organizm będzie mógł się w pełni zregenerować, a my skutecznie wypoczniemy.

wyrób medyczny

Materac SleepMed Supreme Plus to materac przeznaczony do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Upoważniony przedstawiciel i prowadzący reklamę ABCOMFORT Sp. z o.o.