Posiadanie wysokich wymagań przy wyborze materaca to coś, co zdecydowanie wyjdzie nam na dobre. Dzięki temu nie postawimy na pierwszy lepszy produkt, tylko poświęcimy czas na to, aby odnaleźć taki model, który jest wart swojej ceny, a do tego zaspokaja wszystkie nasze potrzeby. Dowiedz się, jakie materace SleepMed zadowolą wymagających użytkowników!

Materace SleepMed o wypełnieniu hybrydowym

Jeśli nasze wymagania są wysokie, postawmy na materace SleepMed o wypełnieniu hybrydowym. To produkty, które są uważane za niezwykle wszechstronne i uniwersalne. Wynika to z zastosowania zarówno warstwy sprężyn, jak i pianek. Dzięki temu materac zyskuje złożone działanie, które zadowoli nas bez względu na to, czy preferujemy wypełnienie sprężynowe, czy też piankowe. W modelach SleepMed innowacyjna, 7-strefowa sprężyna typu Multi łączona jest z różnego rodzaju piankami, jak na przykład termoelastyczna VitaRest®, Celsius® – Waterlily® czy też wysokoelastyczna VPPHR. Oprócz tego w materacach hybrydowych stosuje się też dodatkowe komponenty, takie jak warstwę sizalu czy matę z kokosa, które zwiększają twardość powierzchni. Z tego względu hybrydowe produkty mogą mieć aż kilkanaście warstw, co przekłada się na ich większą wysokość. To kolejny atut, który sprawia, że wstawanie z materaca staje się o wiele prostsze. Przyczynia się również do tego, że modele są trwalsze i bardziej odporne na odkształcenia czy eksploatację. Jeśli zatem wymagamy, aby materac służył nam przez lata, produkty hybrydowe jak najbardziej spełnią te oczekiwania. Zapewnia to też 15-letnia gwarancja, którą posiadają modele SleepMed.

SleepMed Hybrid Premium

Jakie materace SleepMed dla wymagających użytkowników?SleepMed Hybrid Supreme Plus to opcja, która z pewnością zaspokoi nasze potrzeby. Możemy tu liczyć zarówno na swobodę ruchu, jak i znakomite wsparcie punktowe. Zastosowano tu 7-strefową sprężynę Multi. To element, który w porównaniu do standardowych sprężyn kieszeniowych oferuje aż dwa razy więcej punktów podparcia. Umożliwia idealne dopasowanie do anatomicznej budowy ciała, a do tego zapewnia solidne podłoże dla kręgosłupa. Z wykorzystaniem sprężyn Multi wiąże się bardzo dobra elastyczność punktowa, która zostanie doceniona przede wszystkim przez osoby śpiące z partnerem. Dzięki niej materac ugina się jedynie w tym punkcie, w którym wywierany jest na niego nacisk. Powierzchnia snu optymalnie dopasowuje się zatem do każdego użytkownika. Znajdziemy tu ponadto aż trzy rodzaje pianek – wysokoelastyczną VPPHR, termoelastyczną VitaRest® i Flexifoam. W piankach zastosowano specjalne nacięcia w tzw. kratkę wentylacyjną, które gwarantują skuteczny przepływ powietrza wewnątrz wkładu materaca i zapobiegają rozwojowi drobnoustrojów. Zapewniają również bardzo dobrą wentylację, która sprawia, że nie gromadzi się tam nadmierna ilość wilgoci. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nasz poziom higieny snu będzie na najwyższym poziomie.

SleepMed Hybrid Supreme Plus

Jeśli szukamy jeszcze bardziej zaawansowanego materaca, skorzystajmy z właściwości SleepMed Hybrid Supreme Plus. Model mierzy aż 29 centymetrów, co znacząco przekłada się na komfort użytkowania. Działanie sprężyn typu Multi połączono tu z pianką termoelastyczną Celsius® – Waterlily® oraz dwoma warstwami pianki wysokoelastycznej VPPHR. To gwarantuje nam komfortowe i idealnie dopasowane do nas podłoże snu. Możemy ponadto cieszyć się dodatkowymi udogodnieniami, takimi jak odczuwalny efekt masażu. Sprawia on, że możemy się łatwiej rozluźnić, a sam wypoczynek staje się jeszcze bardziej przyjemny. Materac posiada właściwości ortopedyczne, co oznacza, że pomaga nie tylko w osiągnięciu wygody, ale też w zapobiegnięciu nieprzyjemnych dolegliwości. Dzięki temu możemy zredukować ryzyko pojawienia się lub pogłębienia dysfunkcji kręgosłupa. Pozbędziemy się też uciążliwego bólu mięśni, pleców lub karku, z którym mogliśmy zmagać się do tej pory.

Naturalne materace SleepMed

Kolejną grupą produktów, które mogą przypaść do gustu wymagającym użytkownikom, są naturalne materace SleepMed. Ich podstawę stanowią naturalne pianki, które wyróżniają się tym, że szkodliwe związki chemiczne zastąpiono w nich naturalnymi komponentami, takimi jak olejek rycynowy czy sojowy. Co więcej, modele te składają się z elementów wykonanych w zgodzie ze środowiskiem, ekologicznych, które można w pełni oddać do recyklingu. Zastosowanie naturalnych składników powoduje, że materace zyskują cenne właściwości hipoalergiczne i są odpowiednie nawet dla alergików oraz tych, którzy mają bardzo wrażliwą skórę. Decydując się na materace naturalne, nie będziemy musieli obawiać się, że reakcje alergiczne uniemożliwią nam spokojny relaks. Co więcej, zastosowanie naturalnych części daje nam gwarancję tego, że materac zapewni nam zdrowy i bezpieczny sen.

SleepMed Natura Hybrid Plus

Materac naturalny, który zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników, to zdecydowanie SleepMed Natura Hybrid Plus. W nim również znajdziemy nowoczesne sprężyny typu Multi. Zestawiono je z aż dwoma warstwami pianki wysokoelastycznej – HR Bio i NATURALIS® oraz pianką termoelastyczną Visco Bio. HR Bio wyróżnia się otwartokomórkową strukturą, która pozwala na znakomitą cyrkulację powietrza we wkładzie materaca. Jednocześnie zapewnia optymalną sprężystość i elastyczność. Szkodliwe związki chemiczne zastąpiono w niej olejkiem sojowym. Warstwa NATURALIS® z kolei zapobiega nadmiernemu zapadaniu się ciała i skutecznie zmniejsza ucisk punktowy. W tym przypadku zastosowano olejek rycynowy, podobnie jak w piance Visco Bio. Wkład termoelastyczny pod wpływem temperatury indywidualnie dopasowuje się do naszych naturalnych krzywizn. Pozwala to na uzyskanie pełnego rozluźnienia i komfortu.

Wysokie oczekiwania nie są problemem, jeśli chodzi o materace SleepMed. Każdy z modeli wyróżnia się wyjątkowymi właściwościami, które gwarantują nam wypoczynek na najwyższym poziomie. Dla wymagających użytkowników sprawdzą się szczególnie materace hybrydowe oraz naturalne.

wyrób medyczny
Materace SleepMed Hybrid Premium, SleepMed Hybrid Supreme Plus, SleepMed Natura Hybrid Plus to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Upoważniony przedstawiciel i prowadzący reklamę ABCOMFORT Sp. z o.o.