Dbając o jakość Twojego snu musisz wiedzieć, że jedną z najważniejszych jego składowych są warunki panujące w sypialni. Jest to oczywiście odpowiednie oświetlenie, temperatura i wilgotność powietrza, a także akcesoria sypialniane jak poduszka, czy prześcieradło. Nie da się ukryć, że największą rolę gra jednak podłoże – to od niego najbardziej zależy nasza wygoda i komfort snu. Warto więc zwrócić uwagę na łóżko, na którym przychodzi Ci wypoczywać. 

Rodzaje materacy nawierzchniowych

Na rynku znajdziesz naprawdę wiele opcji. Różnią się one między sobą właściwościami, grubością i materiałem. Możesz zdecydować się na materac lateksowy, który wyróżnia się niesamowitą sprężystością i reaguje na każdy ruch Twojego ciała. Jest również niesamowicie higieniczny – zapewnia świetną wentylację powietrza, co blokuje rozwój bakterii i grzybów. Modele termoelastyczne pod wpływem nacisku i ciepła ciała dopasowują się do jego kształtów.  Są bardzo miękkie i plastyczne. Materace wysokoelastyczne zapewniają stabilną powierzchnię dla ciała. Kompleksowo dbają o kręgosłup i regenerację mięśni. Możesz znaleźć także materace nawierzchniowe uzupełnione o składniki pochodzenia naturalnego – dary pochodzące z przyrody często mają zachwycające właściwości. Producenci często decydują się na użycie kokosa, który tworzy matę, lub uzupełniają wypełnienie o roślinny olejek.

Jak wybrać materac?

Materac nawierzchniowy sposobem na komfortowy senMaterac nawierzchniowy 100×200 powinieneś wybierać kierując się przede wszystkim swoimi potrzebami. Pamiętaj jednak, że musisz zapewnić sobie wygodę, ale również zdrowie – często produkt jest niezwykle wygodny, ale niedopasowany do Twoich potrzeb. Miej również na uwadze to, do czego będziesz używać materaca nawierzchniowego. Twardsze produkty pozwolą Ci zniwelować zapadanie się w wysłużonym już materacu bazowym, a miękkie sprawią, że zbyt twarda powierzchnia stanie się wygodna. Istotna jest również wielkość produktu, którą musisz dopasować do miejsca, w którym planujesz położyć nakładkę. W żadnym wypadku nie może być on za mały, czy za duży – nie spełni wtedy prawidłowo swojej funkcji. Bardzo miękkie podłoże otrzymasz decydując się na topper o grubości 8 cm, natomiast produkty, których grubość nie przekracza 4 cm nie dadzą ogromnych efektów, a jedynie delikatną poprawę.

Jakościowy wybór

Twój materac nawierzchniowy powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów – zapewni to komfort i sprawi, że sen będzie przyjemniejszy. Model Hilding Tenor został wykonany z wysokoelastycznej pianki FloFom, która zapewnia właściwości termoregulujące i chłodzące. Doskonale podpiera kręgosłup i zapewnia odpowiednią regenerację mięśni. Jest odwracalny – możesz więc samodzielnie dostosować podłoże do swoich potrzeb. Zapewnia higieniczny sen, ponieważ posiada pralny pokrowiec, o który możesz regularnie dbać. Jest antyalergiczny – osoby wrażliwe z całą pewnością będą z niego zadowolone. Skutecznie hamuje rozwój szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów i zapewnia odpowiednią wentylację wkładu. Dzięki niemu odczuwalnie wzrośnie komfort Twojego snu!

Decydując się na materac nawierzchniowy dokładnie przemyśl, co jest Ci w danym momencie niezbędne. Nakładka z pewnością podniesie jakość Twojego snu!

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/