Wiele osób zapewne stwierdzi, że materac sprężynowy 180×200 zajmie w sypialni zdecydowanie za dużo miejsca i sprawi, że pokój ten stanie się bardzo zagracony. Jak jednak można się domyślać, to zależy od wielkości pomieszczenia i upodobań konkretnych użytkowników. Jeśli więc marzysz o dużym łóżku, nie czekaj i spełnij to marzenie!

Dobrze dobrany materac – czy naprawdę jest tak ważny?

W pierwszej kolejności warto zastanowić się, dlaczego tak często pojawia się temat doboru odpowiedniego podłoża do snu. Jakie to ma znaczenie? Jak się okazuje, ogromne. To właśnie materac odpowiada za podpieranie kręgosłupa oraz zapewnianie użytkownikowi komfortu na możliwie jak najwyższym poziomie. Robiąc zakupy należy więc zwracać uwagę na kilka istotnych parametrów.

  • Rodzaj wypełnienia. Preferujesz materac multipocket, czy sprężynowy? A może zależy Ci na tym, by wewnątrz wyrobu znajdowała się pianka termoelastyczna? To wszystko zależy od Ciebie i Twoich osobistych preferencji!
  • Twardość. Parametr ten jest niesamowicie istotny, gdyż to od niego zależy to, czy użytkownikowi będzie wygodnie. Producenci korzystają z uniwersalnej skali określającej, jaką twardość powinni wybrać użytkownicy o konkretnej masie ciała. Nie warto jednak kierować się jedynie tym. Dużą rolę grają również osobiste potrzeby i przyzwyczajenia.
  • Rozmiar. Jak już wspomniano, rozmiar zależy od miejsca w sypialni i wizji przyszłego użytkownika. Jeśli więc marzysz o materacu w rozmiarze 180×200 – nie zastanawiaj się ani chwili dłużej!

Materac sprężynowy 180x200 - czy warto?Materac sprężynowy – z czego się składa?

Podstawą każdego podłoża sprężynowego są rzecz jasna sprężyny. Elementy ruchome są umieszczane w osobnych, materiałowych kieszonkach, dzięki czemu są od siebie całkowicie niezależne. Takie rozwiązanie sprawia, że podłoże na całej swojej powierzchni jest niesamowicie elastyczne punktowo, dzięki czemu zapewnia każdemu niesamowity komfort użytkowania. To jednak nie wszystko – jak bowiem wiadomo, sprężyny nie mogą być jedynym elementem wypełnienia. W procesie produkcji wykorzystano również różnego rodzaju pianki, które amortyzują działanie sprężyn i zwiększają komfort użytkowania. Najczęściej wykorzystywanymi surowcami są pianki termoelastyczne, wysokoelastyczne i lateksowe.

Ukłon w stronę alergików

Coraz więcej osób zauważa u siebie podwyższoną wrażliwość na wszelkiego rodzaju szkodliwe mikroorganizmy. Objawy alergii nie należą do grupy objawów pożądanych, dlatego warto dołożyć wszelkich starań, by nie dokuczały przynajmniej w nocy. Materace sprężynowe z pewnością je zminimalizują – zdecydowana większość dostępnych modeli ma właściwości antyalergiczne. Ponadto, wykorzystuje się pokrowce wyposażone w funkcjonalny zamek błyskawiczny, który pozwala na bezproblemowe zdjęcie tkaniny z materaca, a następnie wypranie jej w warunkach domowych. Dzięki temu prostemu elementowi utrzymanie higieny w sypialni jest zdecydowanie prostsze.

Wydaje Ci się, że materac sprężynowy to coś wprost stworzonego dla Ciebie? Jeśli tak, odwiedź sklep stacjonarny lub stronę internetową i wybierz model, który wydaje Ci się być najbardziej odpowiedni.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/