Planujesz remont w pokoju swojego nastolatka i chcesz wymienić jego stary materac na nowy? Koniecznie przeczytaj artykuł, z którego dowiesz się, jak dobrać odpowiedni produkt.

Materace młodzieżowe – charakterystyka

Materace młodzieżowe to produkty, które mają wspierać prawidłowy rozwój nastolatków. Są to modele, które gwarantują doskonałe podparcie sylwetki, poprzez dostosowanie się do naturalnego kształtu ciała. Tego typu produkty powinny zapewniać regenerację, komfort, a przede wszystkim – prawidłowy rozwój sylwetki. Sen w wieku nastoletnim jest niezwykle ważny, by cały organizm rozwijał się prawidłowo, a ciało rosło. Ważne jest, by materac stabilizował kręgosłup i pomagał zachować jego odpowiednią pozycję podczas snu. Ponadto, materace muszą być przyjazne dla osób z nadwrażliwością na kurz, roztocza czy bakterie oraz dla alergików. Ich zadaniem jest hamować osadzanie się drobnoustrojów wywołujących alergię. Warto zadbać o dobór odpowiedniego materaca dla swojego nastoletniego dziecka, by uniknąć przykrych dolegliwości i schorzeń w przyszłości. Dobrze jest też zwrócić uwagę na pokrowiec, dołączony do zestawu. Powinien być on odporny na wszelkie zabrudzenia, uszkodzenia czy przemoczenia.

Elastyczne pianki 

Materace młodzieżowe - jaki produkt wybrać?Jeden z produktów, który idealnie sprawdzi się w pokoju nastolatka to Hilding Breakdance – jest to materac dedykowany dzieciom w wieku szkolnym. Jego wkład został zrobiony z dwóch niezwykle elastycznych pianek Flexifoam, które cechują się różną twardością – wystarczy odwrócić materac na drugą stronę, by uzyskać innych rodzaj komfortu. Pianki zostały odpowiednio przycięte i wyprofilowane, by pozwolić materacowi na odpowiednią wentylację i zachować trwałość wkładu. Dodatkowo, Hilding Breakdance został nagrodzony certyfikatem Oeko-Tex Standard 100, co oznacza, że do jego produkcji nie użyto materiałów niebezpiecznych i szkodliwych dla zdrowia oraz samopoczucia użytkownika. Model ten jest również przystosowany do stelaży z regulacją nachylenia podgłówka i podnóżka. Dołączony do zestawu pokrowiec Young ma ciekawy, młodzieżowy wzór, który będzie idealnie współgrał z wystrojem pokoju twojego nastolatka.

Wygoda i funkcjonalność

Jeśli zależy Ci, by materac dla Twojego nastolatka był uniwersalny i funkcjonalny to koniecznie zainteresuj się modelem Hilding Funky. Jest to produkt, który przystosowano do łóżek piętrowych oraz wysuwanych. Jego wkład został zrobiony z dwóch pianek, cechujących się wysoką elastycznością. Materac jest dwustronny, a każda ze stron zapewnia inny komfort przez różny stopień twardości. Pokrowiec Young jest odporny na ścieranie, a jego nowoczesny design spodoba się nawet najbardziej wymagającym nastolatkom. Hilding Funky to sprężysty i wytrzymały materac, który został przystosowany dla młodzieży w wieku dojrzewania.

Materace do spania opisane wyżej to produkty najwyższej jakości, które z pewnością idealnie sprawdzą się w pokoju twojego dorastającego dziecka.