Większość dorosłych ludzi śpi od sześciu do dziewięciu godzin dziennie, w zależności od rodzaju pracy oraz indywidualnego zapotrzebowania. Nie zmienia to faktu, że człowiek przesypia aż ⅓ swojego życia! Tę niewiarygodnie dużą liczbę godzin warto spędzić na odpowiednio dobranym do indywidualnych potrzeb materacu. Ciekawą propozycją będzie CUREM .ZIP, który należy do materacy sprężynowych. Jakie właściwości posiada? 

Czym jest materac CUREM .ZIP?

Wybierając materac do spania warto zwrócić uwagę na rodzaj wkładu, ponieważ to właśnie on odpowiada za większość właściwości. Materac CUREM .ZIP należy do nowoczesnych materacy sprężynowych, które wyróżniają się na tle innych. Przede wszystkim w CUREM .ZIP zastosowano sprężyny kieszeniowe, czyli każda sprężyna osadzona została w indywidualnej kieszonce. Umożliwia to pracę wkładu tylko w miejscu nacisku, dzięki czemu drgania nie rozchodzą się po materacu. Jednak to nie wszystko, bo CUREM .ZIP posiada sprężyny Multipocket. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które opiera się na tym, że sprężyny posiadają mniejszą średnicę oraz drobniejszą budowę, a przez to materac zyskuje większą elastyczność punktową, stabilność i dopasowanie się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika. Czym jeszcze charakteryzuje się CUREM .ZIP?

Poznaj cechy CUREM .ZIP

Wyjątkowy sen z CUREM .ZIPMaterace CUREM by Hilding odznaczają się licznymi właściwościami wynikającymi nie tylko z zastosowania sprężyn Multipocket. Wewnątrz pojawia się także hybrydowa pianka Fusion, dzięki której cała konstrukcja jest bardziej wytrzymała oraz komfortowa. Odznacza się również wysoką elastycznością i faktem, że jej budowa zapewnia siedem stref twardości. Dzięki temu CUREM .ZIP jest w stanie w idealny sposób dopasować się do ciała użytkownika, stabilizując kręgosłup. Wyróżnić można także piankę Serene, która umożliwia zdrowy sen poprzez eliminację nacisku na ciało. Podobnie jak pianka Fusion dopasowuje się do sylwetki użytkownika. W trosce o komfortowy sen na samym spodzie materaca zastosowano piankę konwencjonalną. Jednak to nie wszystko, co proponuje swojemu użytkownikowi materac CUREM .ZIP, ponieważ posiada specjalne profilowania oraz nacięcia, które wspomagają prawidłową wentylację wkładu oraz zapobiegają rozwojowi mikroorganizmów. W celu zwiększenia higieny snu zastosowano odporny na ścieranie pokrowiec Zeo Case, który w swojej strukturze posiada naturalne minerały – zeolity. To właśnie one odpowiadają za antybakteryjne właściwości pokrowca oraz neutralizację nieprzyjemnych zapachów. Sama struktura pokrowca zapewnia dodatkowo optymalną cyrkulację powietrza wewnątrz materaca oraz pozwala na skuteczne odprowadzenie nadmiaru ciepła. Wysoką jakość produktu potwierdza certyfikat AEH, który przyznawany jest przez Laboratorium Sleep-Lab oraz renomowany Szwajcarski Instytut AEH.

CUREM .ZIP – dla kogo?

CUREM .ZIP jest wyjątkowo uniwersalnym materacem, ponieważ nie tylko dopasowuje się do większości łóżek pod kątem rozmiaru, ale także trafi w gusta szerokiego grona użytkowników. Spokojnie wyśpią się na nim zarówno single, jak i pary, ponieważ model ten posiada sprężyny odpowiedzialne za redukcję drgań. To jednak nie wszystko, bo CUREM .ZIP jest także przyjazny dla alergików! Pokrowiec czy odpowiednia wentylacja zapewniają higieniczne warunki snu oraz umożliwiają bezpieczne korzystanie z materaca. Komfortowego oraz efektywnego snu na CUREM .ZIP zaznają także osoby cięższe oraz preferujące twardsze podłoże, ponieważ twardość materaca kwalifikowana jest jako H3, czyli twardy.

Dobry sen zależy od wysokiej jakości podłoża do snu – czyli materaca. Odpowiada on nie tylko za wygodę, ale także dobre samopoczucie w ciągu dnia czy siły do podjęcia nowych wyzwań. Materac, taki jak CUREM .ZIP w prawidłowy sposób podpiera kręgosłup oraz umożliwia regenerację mięśni, dzięki czemu całe ciało może spokojnie wypocząć.