Każdy człowiek zasługuje na komfortowy i zdrowy wypoczynek – niezależnie od wieku, stanu zdrowia czy wagi. To właśnie sen na odpowiednio dobranym materacu umożliwia nie tylko prawidłową regenerację ciała, ale również w korzystny sposób wpływa na kręgosłup. W jaki sposób? Otóż niektóre materace, takie jak Hilding Salsa posiadają właściwości prozdrowotne, które korzystnie wpływają na plecy użytkownika. Czym tak naprawdę jest materac piankowy Hilding Salsa o właściwościach prozdrowotnych i jak przyczynia się do poprawy jakości snu?

Hilding Salsa – materac piankowy 

Materace do spania mogą występować w różnej formie – jako materace sprężynowe, piankowe lub hybrydowe. Jednak do najczęściej wybieranych przez użytkowników materacy należą materace piankowe. Zalicza się do nich Hilding Salsa, którego wkład zbudowany został na bazie innowacyjnej, stworzonej za pomocą nowoczesnych technologii pianki. W materacu Hilding Salsa wyróżnić można dwie wyjątkowe pianki:

  • FlexiFoam, która stanowi dolną część materaca. Należy ona do poliuretanowej pianki o wysokiej elastyczności i plastyczności, a jej gęsta struktura pozwala na dopasowanie się do ciała użytkownika,
  • Visco, która stanowi wierzchnią część wkładu. Pianka ta reaguje na temperaturę oraz nacisk ciała użytkownika, dzięki czemu może w idealny sposób dopasować się do anatomicznej budowy. Dodatkowo nadaje niezwykłej miękkości i wrażenie otulenia.

Materace piankowe posiadają wiele wyjątkowych cech, które wynikają z rodzaju pianki, jednak posiadają również wspólne cechy, takie jak lekkość, trwałość czy odporność na odkształcenia.

Hilding Salsa – inne cechy

Komfortowy materac medyczny - Hilding SalsaMaterace Hilding produkowane są z wysokiej jakości materiałów, które przekładają się na odczuwalny przez użytkownika komfort w czasie snu. Hilding Salsa posiada siedem stref twardości, które umożliwiają dopasowanie się wkładu do ciała użytkownika, w ten sposób odpowiadają za jeszcze lepsze podparcie i stabilizację kręgosłupa. Ponadto materac ten jest wyjątkowo elastyczny, a co za tym idzie można go używać również na stelażach z możliwością regulacji nachylenia podgłówka czy podnóżka. Jest to bardzo przydatne, zwłaszcza dla osób schorowanych lub starszych. Nie można również zapomnieć o wyjątkowej wentylacji, za którą odpowiadają specjalne profilowania oraz nacięcia. Hilding Salsa to materac twardy, zatem idealnie nadaje się dla osób preferujących twardsze podłoże oraz ważących powyżej 80 kg.

Hilding Salsa – materac medyczny

Nie można zapomnieć o największym atucie materaca Hilding Salsa. Jest to produkt o właściwościach prozdrowotnych, co oznacza, że w korzystny sposób wpływa na stan zdrowia. Właściwości te zostały potwierdzone licznymi restrykcyjnymi testami oraz badaniami medycznymi, co oznacza, że śmiało spać na nim mogą osoby cierpiące na wszelkiego rodzaju problemy z kręgosłupem. Prawidłowe podparcie oraz stabilizacja pozwala na zniwelowanie bólu, który staje się mniej dokuczliwy oraz pozwala spokojnie zasnąć. Materac ten jest również przyjazny dla alergików oraz posiada certyfikat AEH, który potwierdza jego wysoką jakość. Wypoczywanie na materacu medycznym, jakim jest Hilding Salsa może przynieść wiele korzyści, nie tylko osobom schorowanym, chodzącym na rehabilitację czy cierpiącym na wady postawy. Materac medyczny idealnie sprawdzi się u osób, które chcą komfortowo się wsypać oraz profilaktycznie zapobiec powstawaniu wad postawy. Jednym słowem materac Hilding Salsa jest idealny dla każdego!

Niezależnie od stanu zdrowia – alergii czy istniejących schorzeń kręgosłupa, Hilding Salsa może zapewnić komfortowy wypoczynek. Poprzez wręcz idealne dopasowywanie się do ciała użytkownika podpiera kręgosłup, a wyjątkowa miękkość i wrażenie otulenia w przyjemny sposób pomagają zasnąć. Połączenie innowacyjnej pianki oraz właściwości prozdrowotnych sprawia, że materac Hilding Salsa staje się niezastąpiony w każdej sypialni.