Dobry materac powinien nie tylko jest wygodny, ale także prawidłowo podpiera kręgosłup oraz pozwala wypocząć fizycznie i psychicznie. Takie połączenie zagwarantować może materac piankowy, który jest jednym z najpopularniejszych modeli materacy na polskim rynku. Dzieje się to za sprawą cech, jakie niesie ze sobą specyficzne wypełnienie. Czym są materace piankowe i dlaczego warto je wybrać?

Materace piankowe – czym są?

Materace piankowe od Hilding są niczym innym, jak klasycznym materacem, którego wkład stanowi innowacyjna pianka. To właśnie ona odpowiedzialna jest za szereg specyficznych cech, które można przypisać tylko materaca piankowy. Przede wszystkim materace Hilding z wkładem piankowym:

  • doskonale dopasowują się do sylwetki,
  • przyjemnie otula użytkownika,
  • równomiernie rozkładają ciężar ciała,
  • prawidłowo stabilizują kręgosłup
  • są lekkie, trwałe i higieniczne.

Materace piankowe mogą posiadać różne cechy w zależności od użytej pianki.

Rodzaje materacy piankowych

Materace piankowe od Hilding już na centrumsypialni.pl!Materace piankowe od Hilding Anders posiadają różnego rodzaju pianki, dzięki czemu każdy rodzaj materaca ma indywidualne cechy. Wyróżnić tutaj można materace termoelastyczne, w których zastosowana została pianka Visco. Charakteryzuje ją reagowanie na temperaturę ludzkiego ciała, dzięki czemu dostosowuje się do indywidualnych kształtów ciała. Innym przykładem wykorzystywanych piwek jest pianka wysokoelastyczna, która nadaje odpowiedniej twardości materacowi. Stanowi uniwersalny materiał stosowany często jako baza materaca lub cały wkład. Innym rodzajem materaca piankowego jest materac lateksowy, który cechuje się wyjątkowa antyalergicznoscią. Wkład zbudowany jest z kauczuku naturalnego, który nadaje mu tych właściwości.

Materace piankowe w ofercie Centrum Sypialni

Materace piankowe od Hilding Anders znaleźć można u istniejącego od ponad dziesięciu lat dystrybutora – Centrum Sypialni. Firma ta posiada spore doświadczenie w tej branży oraz kieruje się prawidłowym posługiwaniem klienta, służąc mu dobrymi poradami i pomagając wybrać odpowiedni materac. Sklepy stacjonarne Centrum Sypialni znaleźć można w Oświęcimiu, Chrzanowie oraz Olkuszu, a sklep internetowy, który obsługiwany jest w całej Polsce pod tym adresem – centrumsypialni.pl. Wśród oferowanych przez Centrum Sypialni materacy piankowych znajdują się: Hilding Rumba (pianka termoelastyczna), Hilding Foxtrot (pianka wysokoelastyczna) oraz Hilding Melody (materac lateksowy).

Materace piankowe posiadają szereg cech, które mogą zwiększyć komfort użytkowania, jednak zależy on w dużej mierze od indywidualnych preferencji. Wkład piankowy pomimo licznych zalet posiada także i wady, a mianowicie dla osób cięższych może być on zbyt lekki, a materac lateksowy – zbyt ciężki i drogi. Materac lateksowy różni się w pewnym stopniu od piankowego, ponieważ skład wkładu jest inny, jednak wiele właściwości nadal pozostaje podobne.