Dzieci bardziej niż dorośli potrzebują porządnego materaca. W końcu ich młody organizm cały czas się rozwija, dlatego wymaga on zdrowej dawki snu, a także prawidłowego podparcia już od pierwszych dni życia! Jaki produkt sprawdzi się najlepiej?

Materac od pierwszych dni życia

Dobry materac do spania nasze dziecko powinno mieć już od pierwszych dni spędzonych w domu, dlatego koniecznie trzeba zaopatrzyć się w porządny produkt niemowlęcy. Musi on w prawidłowy sposób podpierać malutkie ciało, lecz jednocześnie gwarantować, że dziecku będzie naprawdę wygodnie – przecież spędza ono większość doby właśnie w łóżeczku. Tutaj lepiej jest wybierać twardsze modele, które zapobiegają zapadaniu się niemowlaka, ponieważ może to spowodować problemy z oddychaniem, a poza tym pamiętajmy, że nasze pociechy naprawdę szybko rosną! Szukając idealnego produktu warto jest zwrócić uwagę chociażby na Hilding Safety Smyk. Posiada on charakterystyczne, wygięte brzegi, co minimalizuje ryzyko obijania się malucha o szczebelki łóżeczka, a także dzięki temu sprawdzi się w roli na przykład przewijaka. Jego wypełnienie stanowi antybakteryjna pianka Flexifoam, której struktura sprawia, że produkt dobrze dopasowuje się do kształtu ciała.

Materac dla starszych dzieci

Jaki materac do pokoju dziecięcegoWymienić materac na nowy powinniśmy w momencie, gdy nasza pociecha wyrośnie już ze swojej kołyski. Wtedy stawiać możemy już na większe modele, w szczególności warto jest wybierać te z wypełnieniem piankowym. Dobrym przykładem na pewno okaże się tutaj Hilding Breakdance. Jego podstawową zaletą jest fakt, że posiada kilka twardości, dzięki czemu zmieniać może się razem z naszym dzieckiem, zapewniając mu odpowiednie podparcie niezależnie od bieżącego stadium rozwoju. Za właściwości wyrobu odpowiadają specjalnie wyprofilowane pianki Flexifoam. Dodajmy, że całość umieszczono w odpornym na tarcie pokrowcu, który ułatwia nam zachowanie produktu w czystości!

Najlepszy materac dla dziecka

Jaki materac wybrać dla dziecka? Tutaj konieczne jest wzięcie pod uwagę kilku czynników. Ważne jest wysokiej jakości wypełnienie, jakie będzie w odpowiedni sposób podpierać młode ciało. Dobrą opcją są wyroby posiadające przynajmniej dwie twardości, ponieważ w ten sposób będziemy mieć pewność, że produkt posłuży nam dobrze przez naprawdę długi czas. Ponieważ wraz ze wzrostem wagi, powinniśmy mieć twardszy materac. Ważną kwestią są także właściwości antyalergiczne: czyli wkład zapewniający odpowiednią cyrkulację powietrza, pokrowiec, który jest łatwy w czyszczeniu. Daje nam to możliwość prania w wysokich temperaturach, dzięki czemu pozbędziemy się wszystkich bakterii, jakie mogą powodować niepożądane reakcje takie jak katar, kaszel czy też łzawienie oczu, co skutecznie utrudnia przespanie całej nocy.

Dobrze dobrany materac stanowi gwarancję zdrowego rozwoju naszych pociech, dlatego warto jest kupować wysokiej jakości produkty już od pierwszych lat życia. Stawiając na sprawdzone marki mamy pewność, że robimy wszystko co ważne dla zdrowia naszych pociech!