Dobry materac powinien być odpowiednio dopasowany do potrzeb użytkownika – jego wagi, wzrostu, indywidualnych preferencji, a także potrzeb zdrowotnych. Spełnienie wszystkich czterech warunków w jednym materacu może być ciężkie, a szukanie takiego modelu może zająć dużo czasu. Jednak na rynku istnieją produkty, które są w stanie sprostać wszystkim oczekiwaniom. Mowa tutaj o materacach od Hilding Anders.

Szeroka różnorodność materacy Hilding

Hilding Anders to producent materacy, który na rynku istnieje od 1939 roku. Wieloletnie doświadczenie sprawiło, że koncern ten opracował do perfekcji konstruowanie niezwykle ergonomicznych produktów, które odpowiednio dostosowują się do ciała użytkownika, a ponadto charakteryzują się niesamowitą trwałością oraz wytrzymałością, łatwością w utrzymaniu czystości i niezwykłą higieną wnętrza, przez co panujący tam mikroklimat jest niezwykle niekorzystny dla pleśni i innych drobnoustrojów. Dodatkowo w idei firmy Hilding Anders leży także dbanie o środowisko poprzez przestrzeganie aktualnej ustawy o ochronie środowiska. Podczas produkcji segregowane są odpady, a chemikalia i inne szkodliwe substancje są nieużywane.

Czym charakteryzują się materace od Hilding Anders? W ofercie Hilding znaleźć można materace z wypełnieniem piankowym, sprężynowym, w tym Multipocket, a także hybrydowe. Różnorodne rozłożenie pianek termoelastycznych lub też lateksowych sprawia, że każdy materac posiada inne cechy, przez co łatwiej wybrać konkretny model, który spełni oczekiwania użytkownika. Materace te są produkowane przez Hilding Anders nie tylko pod własnymi markami, takimi jak Hilding czy Curem, ale także dla innych firm pod ich markami, takimi jak: Natura i Galaxy dla Agata Meble, Immensity dla Black Red White oraz dla mniejszych graczy jak Pan Materac, Senpo i EMBE Sp. z o.o., dla którego stworzono innowacyjne produkty SleepMed. Czym są te materace i dlaczego warto zwrócić na nie uwagę?

 

Materace prozdrowotne SleepMed

Materace SleepMed to materace, które posiadają status wyrobu medycznego. Ich właściwości prozdrowotne, które sprzyjają prawidłowemu oraz przede wszystkim zdrowemu wypoczynkowi potwierdza certyfikat jakości Szwajcarskiego Instytutu AEH. Materace z tej serii umożliwiają regulację twardości, dzięki czemu można dopasować twardość oraz odczuwalny komfort do swoich potrzeb bez potrzeby wymiany materaca. W kolekcji SleepMed można wyróżnić materace piankowe, które umożliwiają zachowanie prawidłowej krzywizny kręgosłupa podczas snu, a wspomaga to pianka termoplastyczna, która reaguje na ciepło ludzkiego ciała i na tej podstawie w indywidualny sposób dopasowuje się do użytkownika. Materace tego rodzaju doskonale sprawdzają się jako materace rehabilitacyjne. W ofercie znajdziemy także materace ortopedyczne, które zapewniają niesamowitą wygodę, idealnie dopasowują się do ciała, pozwalają na optymalne podparcie kręgosłupa,  a także redukują drgania i nie odkształcają się. Działanie materacy SleepMed opiera się na przeciwdziałaniu problemom z kręgosłupem oraz łagodzeniu dolegliwości bólowych, przez co polecane są zarówno osobom schorowanym, jak i tym szukającym komfortowego wypoczynku. Sklepy z materacami SleepMed znajdziemy na terenie całej Polski, dzięki czemu bez trudu możemy osobiście przekonać się o ich wyjątkowych właściwościach.