Wiele osób jest uprzedzonych do zakupów w internecie. Myślą sobie – “opisy nie są prawdziwe”, “nie ma kto mi doradzić” czy “na pewno ta strona mnie oszuka”. Wbrew pozorom jest to błędny sposób myślenia, który w duży sposób ogranicza nasze możliwości i zmusza nas do podróżowania po niezliczonej liczbie sklepów stacjonarnych. Czy to aby na pewno konieczne, aby zakupić swój wymarzony materac?

Wybór materaca a komfort snu

Człowiek przesypia praktycznie ⅓ swojego życia, co jest ogromną wartością w przeliczeniu na lata. Warto zatem zadbać, aby materac, który wybierzemy, był odpowiedni. Oznacza to, że powinien prawidłowo podpierać kręgosłup, odciążać stawy oraz umożliwiać regenerację mięśniom. W ten sposób organizm zrelaksuje się i przygotuje na kolejny dzień, wprawiając nas w dobry humor i dostarczając dużo energii płynącej z efektywnego snu. Na stronie abcsnu.pl lub angus-materace.com mamy możliwość przejrzenia wszystkich modeli materacy od rekomendowanej firmy Hilding, a tym samym i większe szanse na znalezienie odpowiedniego dla nas materaca.

Sklep stacjonarny a internetowy

Bezpieczne zakupy w internecie*Sklepy stacjonarne istniały jeszcze przed tymi w internecie. Uważa się, że w wygodniejszy sposób można dokonać w nich zakupów. Dlaczego? Ponieważ na miejscu możemy dotknąć materac i zobaczyć go na żywo. Dodatkowo w pobliżu jest specjalista, który może podzielić się z nami swoją wiedzą i doradzić. Do tej pory to było całkiem normalne, jednak w obecnych czasach, które zdominował koronawirus, nie każdy z nas może pozwolić sobie na taki kontakt. Jest to więc dobra motywacja, by przekonać się do zakupów online, które posiadają mnóstwo zalet! Szeroki wybór produktów, który opiera się o dostępność praktycznie każdego modelu sprawia, że nie musimy jechać do sąsiedniej miejscowości po wymarzony materac. Dodatkowo na stronę internetową możemy wejść w każdej chwili i wybierać godzinami. Pod ręką jest także konsultant dostępny na czacie online, który w każdej chwili może nam doradzić.

Jakie zalety mają jeszcze zakupy w internecie?

Poza oszczędnością czasu oraz uniknięciem ryzyka kontaktu z chorymi osobami, zakupy w internecie mają także i inne plusy!

  • uniknięcie kolejek – w obecnych czasach nie stoimy tylko w kolejce do kasy, ale często i w kolejce przed sklepem. Wiąże się to ze spędzeniem dodatkowych kilkunastu, a czasem i nawet kilkudziesięciu minut przed sklepem, co nie jest komfortowe, gdy dowiemy się, że pożądanego przez nas modelu nie ma na stanie,

  • oszczędność pieniędzy – modele nie tylko materacy, ale również i akcesoriów, takich jak poduszki, często potrafią być o wiele droższe niż w sklepach internetowych. Jest to związane z dodatkowymi opłatami za pracowników czy lokal.

Zakupy w internecie są często wygodniejsze, o wiele bezpieczniejsze i bardziej opłacalne, aniżeli w sklepach stacjonarnych. Dodatkowo nie musimy się martwić o dostępność produktu, który zapewni nam zdrowy i komfortowy sen!