Od dłuższego czasu zastanawiasz się nad zmianą fryzury, jednak nie wiesz, jaką konkretnie wybrać? Obserwowanie mnóstwa trendów i najnowszych pomysłów zapewne wcale Ci nie pomagają, a tylko utrudniają podjęcie ostatecznej decyzji. To, co Ci się podoba, może być zupełnie inne od tego, co będzie do Ciebie pasować i tak właśnie jest z fryzurami. Dlatego przed tak dużą zmianą koniecznie najpierw sprawdź, jaki masz kształt twarzy i do niej dobierz odpowiednie cięcie. Jakie są rodzaje kształtów twarzy? Jak zmierzyć twarz, aby określić jej kształt? Jaka fryzura będzie pasować do danego kształtu twarzy? Tego dowiesz się w poniższym artykule, dlatego, jeśli ten temat Cię interesuje, to koniecznie czytaj dalej!

Jakie mamy kształty twarzy?

Bardzo ważne przy wyborze nowej fryzury jest określenie kształtu twarzy. Jednak nie jest to powszechna wiedza, a kształt twarzy może zmieniać się wraz z wiekiem czy innymi czynnikami. Twarz można podzielić na pięć różnych kształtów, a ich opisy znajdziesz poniżej.

  • Twarz okrągła – charakteryzuje się ona niskim czołem i okrągłymi policzkami. Można śmiało powiedzieć, że jest ona nieco pulchna i pucołowata. W tym przypadku najważniejsze jest, aby fryzura przede wszystkim sprawiła, że twarz będzie bardziej wydłużona.
  • Twarz kwadratowa – jest ona kanciasta i wyróżnia się mocnymi rysami. Bardzo wyraźnie można zobaczyć poziomą linię szczęki oraz zarysowane kości policzkowe. W tym przypadku fryzura powinna złagodzić ostre linie twarzy.
  • Twarz pociągła – inaczej określana również jako prostokątna lub podłużna, charakteryzuje się tym, że czoło jest najszerszą częścią twarzy. Jest ona również dłuższa niż szersza. Wyróżniające dla twarzy pociągłej jest to, że policzki i linia boczna twarzy są proste.
  • Twarz sercowata – inaczej nazywana jest również twarzą trójkątną. Cechuje się szerokimi kośćmi policzkowymi, które są dosyć mocno zaznaczone. Broda jest spiczasta i znacznie wystająca. W tym przypadku doskonale sprawdzą się fryzury, które będą poszerzać linię szczęki.
  • Twarz owalna – ten rodzaj kształtu twarzy uważany jest za najbardziej pożądany i niemal każdy rodzaj fryzury do niej pasuje. Twarz owalna charakteryzuje się perfekcyjnie osadzonym czołem, delikatnie zaokrągloną brodą, smukłymi policzkami oraz delikatnie zaznaczonymi kośćmi policzkowymi.

Fryzura dobrana do kształtu twarzy - poznaj nasze wskazówki i przykłady!Jak zmierzyć twarz, aby określić jej kształt?

Nie każdy potrafi spojrzeć na swoją twarz i od razu określić, jaki ona ma kształt. Dlatego też wymyślono na to sposób, do którego będzie potrzebna Ci tylko i wyłącznie linijka! Wystarczy, że zmierzysz kilka elementów twarzy i na podstawie swoich drobiazgowych oględzin, będziesz w stanie określić, jaka jest Twoja twarz. Zacznij od zmierzenia szerokości twarzy na wysokości kości policzkowych. Następnie ustal szerokość linii szczęki i zmierz czoło w najszerszym miejscu. Na koniec została Ci do zmierzenia długość twarzy od podbródka do linii włosów. Jeśli Twoja szerokość twarzy jest znacznie mniejsza od długości, a do tego twarz jest prawie tak samo szeroka w różnych miejscach, to masz twarz podłużną. Kiedy jednak szerokość Twojej twarzy jest mniejsza niż długość lub są one równe, to masz twarz kwadratową. Jeśli zarówno szerokość, jak i długość Twojej twarzy są niemal identyczne, to masz okrągłą twarz.

Idealne fryzury dla twarzy owalnej

Twarz owalna to już wcześniej przez nas wspomniany idealny kształt twarzy. Kobietom, które cieszą się właśnie takim jej rodzajem, będzie bardzo dobrze prawie w każdej fryzurze. Możesz nosić zarówno krótkie, jak i długie włosy, możesz mieć grzywkę lub nie. Jedyne, o czym koniecznie musisz pamiętać, to przedziałek nie na środku głowy. Nie przekreślaj go od razu! Najpierw sprawdź tę opcję, ponieważ może akurat Tobie będzie pasować. Tak więc, jeśli masz owalną twarz, możesz obciąć swoje włosy na boba, przyciąć je bardzo krótko, zostawić krótsze, ale sięgające do za ramiona lub zapuścić włosy – nie ma to znaczenia, ponieważ w każdej długości i fryzurze będzie Ci do twarzy!

Twarz okrągła – poznaj idealnie do niej pasujące fryzury

Celem fryzur osób, które mają twarz okrągłą, jest przede wszystkim jej wyszczuplenie i nadanie bardziej ostrych rysów. Dlatego też nie będą dla Ciebie odpowiednie krótkie fryzury. Jeśli jednak marzy Ci się fryzura z krótkimi włosami, to pamiętaj, aby sięgały one co najmniej linii żuchwy. Koniecznie muszą być one również wycieniowane, aby dodać włosom objętości. Włosy o średniej długości lub kompletnie długie będą dla Ciebie zdecydowanie lepsze. Możesz wybierać spośród fryzur, w których obecne są tzw. pazurki, romantyczne fale czy też upięcia do góry. Świetne będą również takie, które dodadzą objętości na czubku głowy.

Fryzury doskonałe dla podłużnej twarzy

Twarze podłużne świetnie pasują do półdługich włosów, które mają loki lub fale. Możesz mieć także krótsze włosy, ale wtedy dodaj do nich grzywkę, która otuli Twoją twarz. Unikaj długich i idealnie prostych włosów oraz wysokich upięć.

Trójkątna twarz – jaką fryzurę wybrać?

Do twarzy trójkątnej najbardziej pasować będzie krótki bob albo krótkie, ale kręcone włosy. Dobrym rozwiązaniem będą także długie oraz półdługie włosy, które będą odpowiednio wycieniowane. Fajnie będzie wyglądać przedziałek na bok! Jeśli myślisz o grzywce, to koniecznie wybierz dłuższą i taką zaczesywaną na bok.

Jaka fryzura dla kwadratowej twarzy będzie najlepsza?

Kwadratowy kształt buzi najlepiej wyglądać będzie z fryzurą, która będzie miała dłuższy tył. Doskonale sprawdzą się włosy długie i półdługie – proste, falowane lub cieniowane. Jeśli chcesz mieć przedziałek, to zrób go na boku głowy.

Chęć zmiany fryzury to może być bardzo spontaniczna decyzja, jednak lepiej dobrze ją przemyśl, ponieważ włosy nie odrosną Ci w jedną dobę. Najlepiej prześpij się kilka dni z tym pomysłem i poznaj swoje wszystkie za i przeciw. Do takiego odpoczynku najlepiej sprawdzi się materac antyalergiczny 100×200 cm. Możesz go kupić na stronie ABCsnu, który jest jednocześnie producentem wielu innych świetnej jakości produktów do spania. Swój materac możesz także kupić w sklepie stacjonarnym znajdującym się w mieście Ostrowiec Świętokrzyski. Serdecznie zapraszamy!

Przeczytaj także: Akcesoria do łóżka.