Mimo że zmarszczki to naturalna część procesu starzenia się, wiele osób postrzega je jako nieestetyczne i nieeleganckie, dlatego chce się ich pozbyć. Szczególnie uciążliwe mogą być zmarszczki wokół oczu. Czy można zapobiec ich powstawaniu lub zmniejszyć ich widoczność? Poznaj odpowiedź!

Czym są zmarszczki?

Zmarszczki to coś, co z pewnością nie raz widzieliśmy u kogoś lub na własnej skórze. Czy jednak zastanawialiśmy się kiedyś, czym tak właściwie są i jak powstają? Zdajemy sobie sprawę, że jest to oznaka starzenia się. Warto ponadto wiedzieć, że pojawiają się na skutek utraty elastyczności – biegiem czasu nasza skóra traci cenne składniki, takie jak na przykład kolagen. Powstaje wtedy zmarszczka, która przybiera postać zagłębienia w skórze. W zależności od jej rodzaju może wyglądać jako linia, bruzda bądź fałda. Zmarszczki dzielimy na statyczne lub mimiczne. Pierwsza grupa powstaje bez względu na nasze działania, jako że ich bezpośrednią przyczyną jest przemijający czas. Na zmarszczki mimiczne mają za to wpływ ruchy mięśni twarzy, które z czasem również stają się bardziej widoczne. Do zmarszczek mimicznych zaliczane są kurze łapki, które występują wokół oczu. Uważa się, że przyczyną pojawienia się zmarszczek w tej części ciała mogą być nie tylko ruchy mięśni, ale też inne przyczyny, takie jak:

  • nadmierne wystawienie na światło słoneczne,
  • brak odpowiedniej pielęgnacji,
  • zażywanie używek,
  • bogata mimika,
  • niezdrowy tryb życia,
  • nieodpowiedni demakijaż,
  • niezdrowa dieta.

Jak zapobiec powstawaniu zmarszczek wokół oczu?Na pewno zauważyliśmy, że skóra wokół oczu jest niezwykle cienka i delikatna. Nie powinniśmy być zdziwieni, że wiele czynników może niekorzystnie na nią wpływać. Mając tę świadomość, musimy szczególnie o nią zadbać. Dostępnych jest wiele technik, za pomocą których możemy albo zapobiec, albo zminimalizować widoczność zmarszczek w tej części ciała. Niezwykle ważna będzie systematyczność i uważność, dzięki którym po czasie uda nam się zaobserwować pozytywne efekty. Aby pozbyć się zmarszczek, powinniśmy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na stan naszej skóry pod oczami. Warto zaznajomić się z tym, co jej służy, a nie co, ponieważ będzie to świetna podstawa. Okazuje się, że na ten fragment skóry w dużym stopniu wpływają nasze nawyki i styl życia. Niezdrowa dieta, długotrwałe siedzenie przed komputerem, brak wypoczynku – to rzeczy, które mają niezwykle szkodliwe działanie. Zrezygnujmy z nich, aby cieszyć się piękną i promienną skórą.

Odpowiednia pielęgnacja

Odpowiednia pielęgnacja to coś, o co szczególnie powinniśmy się zatroszczyć. Dobrze dobrane kosmetyki mogą skutecznie poprawić stan naszej cery, warto zatem poświęcić im trochę uwagi. W celu zapobiegnięciu zmarszczek musimy przede wszystkim skupić się na produktach, które zadbają o prawidłowe odżywienie i nawilżenie skóry. Świetnie sprawdzą się kosmetyki bogate w cenne składniki, takie jak witamina A, C czy kwas hialuronowy. Witamina C wygładzi zgrubienia na twarzy i będzie miała działanie przeciwstarzeniowe, podczas gdy kwas hialuronowy intensywnie nawilży skórę. Witamina A z kolei wspomoże produkcję kolagenu, który jest substancją odpowiedzialną za młody wygląd. Składniki te znajdziemy zarówno w postaci serum, jak i kremów czy maseczek. Wybierzmy zatem taki wariant, który najbardziej pasuje do naszej skóry. Zwróćmy jedynie uwagę na to, aby po nałożeniu produktu pod oczy pozwolić mu się w pełni wchłonąć.

Dopasowane poduszki

W dbaniu o młody wygląd skóry pomogą nam nie tylko kosmetyki, ale i inne elementy, takie jak poduszka antyzmarszczkowa. To innowacyjny artykuł, który nie dość, że zapewni nam wygodę, to jeszcze wpłynie korzystnie na naszą cerę. Będzie bardzo przydatna zwłaszcza dla tych osób, które najczęściej śpią na boku lub na brzuchu. Poduszka posiada wygodny ergonomiczny kształt, a do tego odpowiednią wielkość, dzięki czemu twarz pozostaje w jednej pozycji i nie ulega odkształceniom. Co więcej, możemy z łatwością ściągnąć z niej pokrowiec i dać do prania, na czym nasza higiena snu wiele zyskuje. Aby dowiedzieć się jeszcze więcej o tym wyjątkowym rozwiązaniu, odwiedź stronę https://sennamaterace.pl/baza-wiedzy/210_dbasz-o-cere-wybierz-poduszke-antyzmarszczkowa.

Niezbędny wypoczynek

Sen to podstawowy element każdego dnia. Czy wiedzieliśmy, że poza umożliwieniem relaksu i regeneracji organizmu oddziałuje też na stan naszej skóry? Gdy się nie wysypiamy, nasza cera staje się szara i zmęczona, a my wyglądamy niezdrowo. Jesteśmy też bardziej narażeni na wystąpienie wyprysków czy niedoskonałości. Dbając o odpowiednią ilość snu, upewniamy się, że wytwarzana jest niezbędna ilość włókien kolagenowych. Podczas snu następuje też intensywny przepływ krwi, dzięki czemu spod naszych oczu znika opuchlizna czy cienie. Budząc się, możemy cieszyć się odżywioną i promienistą cerą. Na pewno dostrzeżemy, że gdy regularnie się wysypiamy, poprawia się nie tylko stan naszej skóry, ale i ogólne samopoczucie.

Nawet jeśli dotychczas zmagaliśmy się z problemami ze snem, zapewnienie sobie wysokiej jakości wypoczynku może być niezwykle proste. Musimy jedynie zdać sobie sprawę, że o tym, czy się wysypiamy, w dużej mierze decyduje powierzchnia snu. Kiedy jest niewygodna i niedopasowana, nic dziwnego, że nie potrafimy się na niej zrelaksować. Zmieńmy to, inwestując w nowy materac, który będzie idealnie dostosowany do naszego ciała i oczekiwań. Możemy w ten sposób naprawdę dużo zmienić. W końcu dowiemy się, co oznacza komfortowe podłoże snu. Produkty, które dadzą nam ten efekt, odnajdziemy między innymi na stronie https://sennamaterace.pl/108-materace-90×200.

Zmarszczki wokół oczu to problem, z którym zmaga się wiele osób. Jeśli i nas to dotyczy, zainteresujmy się sposobami, za pomocą których można znacząco poprawić stan skóry i zmniejszyć widoczność zmarszczek. Nie ma wątpliwości, że staranna i troskliwa pielęgnacja przyniesie niezwykłe efekty!