Co sprawia, że materac Visco cieszy się tak dobrą opinią klientów, a nawet ortopedów, czy fizjoterapeutów? Jaki rozmiar materaca Visco wybrać, szukając modelu do własnej sypialni? Te nowoczesne materace nie mają sobie równych pod kątem elastyczności punktowej, dopasowania do kształtów ciała, czy równomiernego rozłożenia jego ciężaru. Wszystko za sprawą termoelastycznej pianki, która opracowana została w laboratoriach amerykańskiej agencji kosmicznej.

Materac Visco – co odróżnia go od klasycznych modeli?

Istota technologii zastosowanej w nowoczesnych materacach Visco mieści się w ich wierzchniej warstwie. Wykonana została ona z termoelastycznej pianki, która reaguje na ciepłotę ciała i pod jej wpływem dopasowuje się do naturalnych kształtów. Materace Visco doceniane są przede wszystkim przez osoby, które chcą dbać o swój kręgosłup profilaktycznie lub zmagają się z wcześniej powstałymi schorzeniami. Termoelastyczna pianka przez swoje dokładne dopasowanie do krzywizn ciała jest w stanie utrzymać kręgosłup w fizjologicznej pozycji przez całą noc. O zaawansowanych możliwościach tego materiału świadczy samo jego powstanie – termoelastyczna pianka Visco została opracowana w laboratoriach najbardziej znanej na świecie agencji kosmicznej NASA. Pianka przez swoje właściwości jest w stanie tak dopasować się do ciał astronautów, aby uchronić ich przed licznymi kontuzjami, amortyzując przeciążenia, na które są oni narażeni podczas lotu w małych kapsułach kosmicznych powracających na Ziemię.

Kiedy warto kupić materac termoelastyczny?Poza zastosowaniem nowoczesnej warstwy termoelastycznej materace Visco swoją konstrukcją nie różnią się od tradycyjnych modeli. Materac Visco opierać się może na sprężynach, jak w przypadku modelu Hilding Makarena, lub na stabilnej, wysokoelastycznej piance, jak ma to miejsce w modelu Hilding Salsa. Sama pianka Visco, która może sprawiać wrażenie dość delikatnego materiału, jest w rzeczywistości odporna na odkształcenia i uszkodzenia mechaniczne. Materace Visco 80×190 produkowane przez markę Hilding opatrzone są 15-letnią gwarancją, która upewnia kupującego w tym, że właśnie dokonuje zakupu na całe lata.

W jakich rozmiarach dostępne są materace Visco?

Jaki rozmiar materaca Visco wybrać do własnej sypialni? Termoelastyczne modele dostępne są w bardzo wielu wymiarach, zarówno jednoosobowych, jak i przeznaczonych dla par. Materac Visco 80×190 to nieduży model dla jednej osoby. W ofertach wielu sklepów jest on modelem o najmniejszej proponowanej szerokości. Materac Visco 80×190 świetnie sprawdzi się w małej sypialni, w której każde kilka centymetrów wolnej przestrzeni jest na wagę złota. To dobra propozycja dla osób o drobnej budowie ciała. Jaki materac Visco wybrać dla kogoś o bardziej masywnej budowie? W takiej sytuacji warto zwrócić uwagę na modele o szerokości co najmniej 100 cm. W ofercie marki Hilding jednoosobowe materace Visco wybierać można spośród modeli o maksymalnej szerokości 120 cm. Większe propozycje klasyfikuje się jako materace dla par, choć oczywiście nie ma żadnych przeciwwskazań, aby wybrał je ktoś, kto chciałby mieć naprawdę dużo przestrzeni wyłącznie dla siebie.

Jaki rozmiar materaca Visco wybrać pod kątem jego długości? Dobry materac 80×190 to sprawdzony wybór dla osób o wzroście do 175 centymetrów. Do własnego wzrostu zawsze warto dodać 15 cm, aby uzyskać optymalną długość materaca, na której będzie można czuć się naprawdę komfortowo bez potrzeby zginania nóg czy przyjmowania nienaturalnych pozycji.

Marka Hilding każdy z wypuszczanych przez siebie na rynek modeli proponuje klientom w kilku rozmiarach do wyboru. Materac Visco zawsze powinien zostać dobrany do indywidualnych potrzeb – niedopasowanie może skutkować brakiem wygody, trudnościami z zaśnięciem, częstymi przebudzeniami nocnymi, czy uczuciem zmęczenia o poranku.

Kto najwięcej zyska na zmianie starego materaca na nowoczesny materac Visco?

Właściwości termoelastycznej pianki Visco z pewnością doceni każdy, kto wybierze tego rodzaju materac po wieloletnim korzystaniu z tradycyjnego modelu. Elastyczność punktowa tego materiału nie ma sobie równych. Są jednak osoby, które na takiej zmianie mogą zyskać więcej, niż jedynie miłe uczucie otulenia miękką pianką tuż przed zaśnięciem.

  • Do grupy tej z całą pewnością należą wszyscy, którzy odczuwają uciążliwy ból pleców, przechodzą przez schorzenia kręgosłupa, bądź walczą z wadami postawy. Idealne dopasowanie termoelastycznej pianki zapewnia świetne podparcie kręgosłupa i równomierne rozłożenie ciężaru ciała, przez co cały organizm będzie mógł się dogłębnie zregenerować i pozbyć bólu.
  • Wiele osób zmaga się z ciągłą niewygodą podczas odpoczynku, problemami z zasypianiem, nieprzyjemnym odczuwaniem chłodu w nocy, lub nawracającym drętwieniem nóg i rąk. Materac Visco przez swoje dopasowanie zapewnia maksymalną wygodę, jednocześnie nie blokując przepływu krwi w organizmie i utrzymując stałą temperaturę ciała.
  • Dwuosobowe materace Visco to świetny wybór dla par, które przez swoje wzajemne ruchy w nocy często się wybudzają. Elastyczność punktowa pianki termoelastycznej zapewnia amortyzację ruchów, przez co osoba leżąca po drugiej stronie materaca może cieszyć się spokojnym snem.
  • Gdy problemem stają się bóle mięśni, sztywnienie stawów i uporczywe niewyspanie wiele dni z rzędu, powodem może być niewygodny i zbyt twardy materac. Gdy ciało nie znajduje właściwego podparcia, mięśnie pozostają napięte nawet podczas snu. I tu rozwiązaniem może być model termoelastyczny, utrzymujący ciało w fizjologicznej pozycji i pozwalający na beztroski odpoczynek wszystkich mięśni.

Dla osób, które zmagają się z zaawansowanymi schorzeniami kręgosłupa lub silnymi dolegliwościami bólowymi, najlepszym rozwiązaniem będą medyczne modele materacy Hilding, których pozytywny wpływ na ludzkie zdrowie został potwierdzony podczas serii rygorystycznych testów. Medyczne materace Visco w ofercie tej firmy to modele Salsa, Rumba, oraz Makarena.